FAQ  Szukaj  Grupy Rejestracja  Zaloguj

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
skandynawskie filmy
Autor Wiadomość
Margaritte Płeć:Kobieta
Alice

uczelnia: UAM Poznań
PostWysłany: 08-11-09, 19:48     Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

Ech...ja mam tylko lydboka po norwesku, bo zdobycie tego w ebooku graniczy z cudem, a książka w Skandynawii kosztowała jakieś 350 NOK/SEK i odpuściłam. :/

Ale jest całkiem sprawnie przetłumaczona, więc pierwszy raz od dawna byłam pozytywnie zaskoczona i pod wrażeniem tłumaczenia...przynajmniej pierwszej części, bo kolejne są już przetłumaczone trochę mniej sprawnie przez kogoś innego.

saktmodig Płeć:Kobieta

PostWysłany: 12-11-09, 08:01     Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

A propos filmów skandynawskich - byłyśmy wczoraj na Män som hatar kvinnor - świetny film, trzyma w napięciu całe 2,5 godz. Ja oczywiście strasznie się bałam i momentami podskakiwałam na fotelu kinowym, ale pozostali uczestnicy wyprawy zachowali spokój i zimną krew. Fabuła ciekawa, aczkolwiek tłumaczenie pozostawia wiele do życzenia. No i część wątków w filmie była zawieszona w dziwny sposób i porzucona bez rozwinięcia tak, że zastanawiałam się, po co w ogóle zostały one przedstawione. Ale generalnie film bardzo mi się podobał, taki w sam raz na środowy wieczór. Może tylko mógłby być odrobinę mniej brutalny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
eddina Płeć:Kobieta

PostWysłany: 12-11-09, 15:38     Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

Dobrze prawisz towarzyszko środowego wieczoru Wink film dobry, a tłumaczenia się nie czepiajmy, w końcu zawsze napisy kinowe zostawiają wiele do życzenia. Ciekawe, kiedy pokażą u nas następne dwie części, w końcu już są i czekają na swoją kolej...
Powrót do góry
Magdalena Płeć:Kobieta

PostWysłany: 18-01-10, 21:10     Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

http://www.tackfilm.se/

powiedzmy, że podpada pod ten wątek. Wink szczegółów nie zdradzę, powiem tylko tyle, że to dość oryginalny pomysł Wink
Powrót do góry

Chomiczka Płeć:Kobieta

PostWysłany: 05-02-10, 15:30     Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

Ciekawy, ciekawy Very Happy bałam się, że nie zrozumiem, co do mnie mówią, ale na szczęście jakoś poszło. Na koniec zauważyłam, że jest też wersja angielska - ale już byłam po "seansie", więc... Wink

Aż się chce opłacać abonament Very Happy.
Powrót do góry

michal Płeć:Mężczyzna

PostWysłany: 21-03-10, 10:37     Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

Chyba już czas trochę „rozkręcić” ten temat, bo jeszcze ktoś gotów sobie pomyśleć, że w kinie skandynawskim nic się nie dzieje. Very Happy

To może ja zacznę i dam wszystkim miłośnikom filmów skandynawskich taki mały „stimulans” do dyskusji. Chciałbym mianowicie zapytać was, co sądzicie o nowym filmie Josefa Faresa „Farsan” i ogólnie o jego innych produkcjach, tzn. „Jalla! Jalla!”, „Kopps”, „Zozo” i „Leo”?

Osobiście uważam, po obejrzeniu wszystkich jego filmów, że wyśmienicie potrafi pokazać zarówno wątki komediowe (Jalla! Jalla!, Kopps, czy właśnie Farsan) jak i bardzo poważne tematy, oscylujące w granicach dramtów, czy nawet w przypadku „Leo” kina psychologicznego/psychodelicznego.

„Farsan”, który wszedł do kin szwedzkich ponad miesiąc temu, należy bez wątpienia do tej pierwszej kategorii. Choć nie można zaprzeczać, że typowo Faresowskie motywy komediowe przeplatają się tu z bardziej ważkimi kwestiami. Nie zdradzę jednak, jakimi, bo nie chciałbym wam odbierać przyjemności podczas oglądania.

Podsumowują: „Farsan” jest pozycją obowiązkową. Śmieszy, bawi, zmusza czasami do głębszej refleksji. Dobre kino po prostu i do tego po szwedzku. Very Happy

Mvh.

"DER PRINZ: Grausamer Vater, was haben Sie getan!
ODOARDO: Eine Rose gebrochen, ehe der Sturm sie entblättert (...)" (G.E.Lessing "Emilia Galotti")
Powrót do góry

Skalmir

uczelnia: UJ Kraków
PostWysłany: 11-10-13, 09:05     Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

Z szwedzkich filmów które miały swoją premierę po 2000 roku najbardziej do gustu przypadł mi Låt den rätte komma in (Pozwól mi wejść) z 2008.
Dobrym filmem jest Wyspa skazańców z 2010 produkcji Norwegii i Szwecji. Z fabułą osadzona w Norwegii.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
chrystiano12
Gość

PostWysłany: 20-02-14, 15:33     Usuń ten post

Margaritte napisał:
No to ja dam upust mojej ostatniej miłości do utworu literackiego i powiem, że jutro do polskich kin wchodzi pierwsza część trylogii "Millenium": "Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet". (Eddina mi dzisiaj przypomniała Wink) Od siebie szepnę, że widziałam i że film jest niezły, ale książka jest dużo, dużo lepsza. ;>

FilmWeb

IMDB

Film oglądałem i bardzo mi się podobał Wink
Powrót do góry
Strona 5 z 5 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu