FAQ  Szukaj  Grupy Rejestracja  Zaloguj

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
norweski
Autor Wiadomość
eddina Płeć:Kobieta

uczelnia: UAM Poznań
PostWysłany: 09-04-08, 15:46     Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

Etam. Ta gadka o bezrobociu to już lekko zdezaktualizowana. Myślę, że w porównaniu z absolwentami takiego kulturoznawstwa czy innej socjologii, skandynawiści radzą sobie i tak bardzo dobrze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nordavind Płeć:Kobieta
trollkvinna

PostWysłany: 09-04-08, 21:05     Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

Przecież nie mówię, że sobie nie radzą. Mam jedynie na myśli, że już na pierwszych zajęciach zaczynają człowieka indoktrynować, że źle trafił.
Poniekąd mają rację Twisted Evil Twisted Evil ale i tak uważam że to trochę chamskie i sugeruje że prowadzący nie lubią nas uczyć, bo po co Cool Jeszcze im konkurencję zrobimy ("nie jesteśmy jeszcze w wieku przedpogrzebowym!" - również cytat z pierwszych zajęć Very Happy ).

Me? I'm dishonest, and a dishonest man you can always trust to be dishonest, honestly.
Powrót do góry

ana Płeć:Kobieta

PostWysłany: 10-04-08, 11:19     Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

czy ktoś mógłby mi jeszcze powiedzieć jak wyglądają same zajęcia z norweskiego? są podzielone na "speaking, writing" itd.? dużo trzeba pracować samemu, czy wystarczą same ćwiczenia?
Powrót do góry
eddina Płeć:Kobieta

PostWysłany: 10-04-08, 19:33     Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

Na norweskiej, w przeciwieństwie do szwedzkiej i duńskiej, nie ma i nie było nigdy podziałów żadnych - czasem wydziela się gramatykę, jak zachodzi taka potrzeba. Generalnie panuje samowolka i chaos. Mówienie ćwiczy się (przynajmniej w teorii) cały czas, za to pisania nie za bardzo.
Powrót do góry
Iselin Płeć:Kobieta
absolwentka

PostWysłany: 10-04-08, 21:17     Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

Wygląda na to, że trochę się pozmieniało. Ćwiczenie pisania kojarzę z zamierzchłych czasów. Co do mówienia, dużo zależy od lektora, a oni się wymieniają co jakiś czas.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

trollkvinna

PostWysłany: 10-04-08, 21:47     Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

Ano. Obecna lektorka nie bardzo nam daje pogadać, nawet czyta za nas :] Ostatnio trochę piszemy...

Me? I'm dishonest, and a dishonest man you can always trust to be dishonest, honestly.
Powrót do góry

PostWysłany: 11-04-08, 13:56     Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

jak to jest, że Wasze wypowiedzi są w większości bardzo powściągliwe jak nie negatywne, przecież studiujecie na kierunku, który myśle wybiera się z wielkiej pasji? aż tak się roczarowaliście czy poprostu nie chcecie mi za dużo powiedzieć Very Happy
Powrót do góry
trollkvinna

PostWysłany: 11-04-08, 16:44     Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

Przychodzimy z wielkiej pasji, to prawda. Ale żeby jej nie stracić nie polecam tych studiów. Zabijają skutecznie Wink

Powrót do góry

Egil Płeć:Mężczyzna
człowiek baroku

PostWysłany: 11-04-08, 17:17     Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

ana napisał:
jak to jest, że Wasze wypowiedzi są w większości bardzo powściągliwe jak nie negatywne, przecież studiujecie na kierunku, który myśle wybiera się z wielkiej pasji? aż tak się roczarowaliście czy poprostu nie chcecie mi za dużo powiedzieć Very Happy

bierze się to z kilku powodów:

1) nie chce nam się po raz nty mówić o tym samym (bo wszystko to już gdzieś kiedyś zostało powiedziane na tym forum)
2) wiele z nas jest rozczarowanych.

Powrót do góry

Margaritte Płeć:Kobieta
Alice

PostWysłany: 12-04-08, 15:16     Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

Po prostu nie nastawiaj się na nic niesamowitego. Jesteśmy maleńką katedrą, mamy braki kadrowe, lokalowe i organizacyjne. Ale języka się można nauczyć, nawet bardzo dobrze, jeśli tylko jesteś gotowa trochę popracować sama. Ja osobiście też często narzekam, przyszłam tutaj nie z wielkiej pasji a z konieczności, ale generalnie polubiłam te studia, chociaż na nerwy działają mi regularnie. Będą Cię specyficznie szkolić na filologa i na to się musisz nastawić. Zamęczą z historii, a literaturę ledwo liźniesz. Będziesz mieć łacinę i filozofię. Będzie jednocześnie panował chaos, ale wystarczy ustalić sobie własny porządek i się go trzymać. To moje odczucie. Acha, i kadra będzie Cię często zniechęcać. Ale myślę, że znajomość fajnego języka jest często warta poświęceń.

Za to będziesz studiować z ludźmi podobnymi do Ciebie, a to jest ogromny plus.

My opinion.

eddina napisał:
przyjdz i zobacz - nam też nikt nie opowiadał nic konkretnego zanim zaczęlismy studiować, przynajmniej nie mi i ludziom z mojego roku Cool

A to też fakt. Smile

nigel Płeć:Mężczyzna
obrazoburca

uczelnia: SWPS Warszawa
PostWysłany: 12-04-08, 15:47     Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

eddina napisał:
Etam. Ta gadka o bezrobociu to już lekko zdezaktualizowana. Myślę, że w porównaniu z absolwentami takiego kulturoznawstwa czy innej socjologii, skandynawiści radzą sobie i tak bardzo dobrze.

Prawda. Wystarczy nie mieć podejścia, że praca sama przyjdzie i umieć coś jeszcze ponad język, niekoniecznie mam tu na myśli drugi kierunek studiów.

jocik:) Płeć:Kobieta

PostWysłany: 12-04-08, 19:03    ?? Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

To ja może też się wypowiem Wink Idąc na te studia trzeba mieć świadomość, że większą część praktycznych informacji z języka zdobywać tzreba będzie samemu. Zajęcia są tylko podstawą, więc nie ma co narzekać, bo jak się chce nauczyć języka to uczy się go wyłącznie dla siebie. Obecnie jest wiele możliwości ( internet, stypendia, wyjazdy wakacyjne ) które poszerzają naszą wiedzę i mogą jeszcze bardziej obudzić zainteresowanie Norwegią. Co do bezrobocia to całkowicie nie rozumiem aluzji do tego, że skandynawistów owo właśnie czeka. Obecnie zarówno w Polsce jak i w Norwegii jest ogromne zapotrzebowanie na tłumaczy...Wystarczy być troszkę bardziej otwartym, poodzywać się do norweskich firm ściągających Polaków do pracy i nawiązywać kontakty i liczyć na współpracę! W Norwegii obecnie szefowie poszukują personelu znającego zarówno norweski jak i polski, wystarczy wejść na strony norweskich biur posrednictwa pracy...Więc powtarzam - dużo zależy od nas samych i od naszego podejścia! Ja jak najbardziej polecam ten kierunek, bo uważam, że jest przyszłościowy i tyle Piwo
Powrót do góry

PostWysłany: 14-04-08, 07:43     Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

dziękuję bardzo jocik Smile Twoja opinia na pewno mi się przyda Very Happy
Powrót do góry

PostWysłany: 03-06-08, 13:03     Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

nie wiem kiedy dokladnie wprowadzono na UAM system boloński ale pewnie juz sie orientujecie jak wyglada licencjat. czy pisze sie prace, czy zdaje egzamin licencjacki i czy oczywiscie odbywa sie to w języku obcym?
Powrót do góry
Ida_Marcowa Płeć:Kobieta
heretyczka

PostWysłany: 07-06-08, 17:17    odp. Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

obecny pierwszy rok idzie systemem bolonskim. Ale jak znam zycie, to pewnie nie maja pojecia jak wyglada licencjat Very Happy dowiedza sie w pazdzierniku na 3 roku Very Happy kochana KS. Pewnie nikt jeszcze nic nie wie. Ale to musisz zapytac kogos z pierwszego roku, ja niestety jestem na 5letnich mgr.

Powrót do góry

Strona 2 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu