FAQ  Szukaj  Grupy Rejestracja  Zaloguj

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
Pokaz filmów skandynawskich 11.03!
Autor Wiadomość
Egil Płeć:Mężczyzna
człowiek baroku

uczelnia: UAM Poznań
PostWysłany: 03-03-06, 20:09    Pokaz filmów skandynawskich 11.03! Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

Bry!

Pokrótce: z okazji odbywających się 11 marca drzwi otwartych na naszej kochanej katedrze wykoncypowaliśmy z Martą B. pokaz filmów skandynawskich w pubie Zak. No, może nie do końca w pubie - mają tam bowiem 2 sale kinowe, które - jeżeli przygotujemy ciekawy pokaz i dostarczymy filmy - udostępnią za friko (!). Myślę, że jest to wspaniała okazja, żeby
(a) pooglądać razem fajne filmy za darmo (ewentualnie wypadałoby kupić jakieś piwo w tymże pubie)
(b) dowiedzieć się czegoś o Skandynawii (nie wykluczamy jakichś dyskusji między filmami, prawdopodobnie znajda się osoby, które będą mogły powiedzieć "jak to (co na ekranie) się ma" do rzeczywistości skandynawskiej i do skandynawskiego kina w ogóle)
(c) pokazać kandydatom i sobie samym, że jeszcze nie zostaliśmy ogarnięci całkowitym marazmem!

Kwestia wyświetlanych filmów jest otwarta; wystarczy że dostarczymy dvd/divxy (słowa właściciela, myślę że kwestia zgodności z prawem może spokojnie zostać przemilczana). Oczywiście klasyki na pewno będą, ale zależałoby nam również na jakichś odkrywczych filmach, kinie mniej znanym tudzież niezależnym. Także dobre dokumenty o Skandynawii mile widziane. Ogólnie właściciel powiedział nam, że jeżeli będzie fajnie, można zrobić całą serię pokazów (ale to już oczywiście abstrahując od drzwi otwartych), jeżeli nie zdążymy obejrzeć tego, co byśmy chcieli.

Jak widać są chyba same plusy czynnego uczestnictwa w takiej imprezie. Koniecznie zapraszam wszystkich studentów jak i - przede wszystkim - kandydatów na studia! Dla Was to okazja, żeby poznać swoje przyszłe koleżanki i kolegów oraz dowiedzieć się czegoś o Skandynawii jak i miło spędzić czas.

Nieco szczegółów -
-pub jest niedaleko rynku
-sale kinowe mieszczą po 28 osób (tyle mają siedzeń kinowych) ale można dostawiać krzesła
-tak, to JUŻ 11 marca! musimy się sprężyć...
-drzwi na Katedrze są "otwarte" 16-17.30. Planujemy więc zapewne jeden film przed, przerwę, po czym ok 18 - wznowienie imprezy i oglądanie filmów na całego. Film "przed" planujemy zapewne jakiś letki, bezdyskusyjny, bo nie wszyscy będą pewnie mogli dojść (szczególnie kandydaci z innych miast).

A więc: piszcie, komentujcie, wysyłajcie mi na PW propozycje filmów (jeśli macie na divx i jesteście w stanie mi je w miarę szybko dostarczyć). Mam już listę filmów w posiadaniu 2 roku od Izy, więc to nie tak, że żadnych propozycji jeszcze nie ma:D chciałem jednak usłyszeć Wasze sugestie. Szczególnie jeśli chodzi o filmy niezależne oraz dokumenty - czy to dobry pomysł, czy ktoś jest w posiadaniu takowych? Czy macie jakies pomysły co do rozwiązań logistycznych - o której zacząć, skończyć, gdzie się zareklamować? (na pewno będą skromne plakaty na uniwerku no i reklama w internecie).

No i przybywajcie tłumnie! Jak jeszcze coś mi przyjdzie do głowy to napisze, jakby co jestem ciągle pod siecią więc łapcie mnie na gg.

Pzdr,
M.

Ostatnio zmieniony przez Egil dnia 04-03-06, 13:41, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

eddina Płeć:Kobieta

PostWysłany: 03-03-06, 23:33     Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

Lista filmów, którą masz od Izy jest mojego autorstwa. Taaak... Tam zaznaczałam, które z tych filmów mam na divx i ewentualnie mogę użyczyć - żadne wielkie odkrycia to nie są, filmy raczej dobrze znane większości osób, ale jakby coś sie spodobało - mówcie!
Powrót do góry
człowiek baroku

PostWysłany: 04-03-06, 09:32     Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

W takim razie, dzięki Ci;) jakby co nie będzie problemu z pożyczeniem?

Jak sama napisałaś, wielkie odkrycia to nie są, stąd czekam na dalsze propozycje:D

Powrót do góry

PostWysłany: 04-03-06, 11:30     Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

Egil napisał:
W takim razie, dzięki Ci;) jakby co nie będzie problemu z pożyczeniem?

Jak sama napisałaś, wielkie odkrycia to nie są, stąd czekam na dalsze propozycje:D

Spoko, daj znać, to zapodam, albo jak możesz to najlepiej zorganizuj plytki do zgrania i się stworzy wlaśność wspólnąSmile
Powrót do góry
Nordavind Płeć:Kobieta
trollkvinna

PostWysłany: 04-03-06, 13:27     Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

To może któreś z Was opublikuje tę listę coby sie nie powtarzać w propozycjach?

Me? I'm dishonest, and a dishonest man you can always trust to be dishonest, honestly.
Powrót do góry

PostWysłany: 04-03-06, 13:40     Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

Nordavind napisał:
To może któreś z Was opublikuje tę listę coby sie nie powtarzać w propozycjach?

Kej, to ja mogę napisać, czym dysponuję (divx):

101 Reykjavik
Fucking Åmål
Historie kuchenne
Lilja 4-ever (niestety dubbing niem.)
Nói Albinói
Uno
Zło (Ondskan)
Powrót do góry
człowiek baroku

PostWysłany: 04-03-06, 13:40     Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Norsk: Kumple
Historie kuchenne
Elling
Uno
Byle nie utonac

Svensk: Fucking AA maal
Lilia 4-ever
Zło
Nic nowego pod sloncem
Idioci

Dansk Włoski dla początkujących
von Trier
Kongeriket

Islandsk 101 Reykjavik
Nói Albinói

Powrót do góry

człowiek baroku

PostWysłany: 04-03-06, 14:43     Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

Aha! Bardzo ważne! Jak ktoś zna jakiś dobry film ale go nie ma, to niech powie teraz, jest nieco czasu to się może z netu uda wyszperać. Potem już będzie po herbacie.

Powrót do góry

PostWysłany: 04-03-06, 16:03     Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

Powyższa lista to wszystko, co wtedy na zajęciach udało mi się wymyślić z nowszej produkcji skandynawskiej, dostępnej drogami legalnymi i tymi mniej teżSmile

To co ja sama wyżej napisałam jest w moim posiadaniu.
A poza tym, moze się komuś by udało np. norweski "Vinterkyss" gdzieś wyszarpnąć... Ja nie mogłam znaleźć.

hilsen!
Powrót do góry
Joasia Płeć:Kobieta

PostWysłany: 08-03-06, 21:38     Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

Ten plakat na uczelni jest dość ubogi w informacje, więc może ktoś by mógł napisać gdzie to będzie dokładnie? I na jakich filmach stanęło? Bo przecież nie damy rady obejrzeć za jednym zamachem wszystkich wyżej wymienionych niestety :/
pzdr
Powrót do góry
Joasia Płeć:Kobieta

PostWysłany: 09-03-06, 17:53     Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

dzięki za FAQ na uczelni Smile
Powrót do góry
człowiek baroku

PostWysłany: 09-03-06, 18:26     Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

sorki za błond w FAQ na uczelni;) dla niemających poczucia humoru: dlasze "błendy" są już zamierzone:)

Ostatnio zmieniony przez Egil dnia 09-03-06, 20:24, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

saktmodig Płeć:Kobieta

PostWysłany: 09-03-06, 19:39    filmy w zaku Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

super, że coś takiego organizujecie. Ja bedę na pewno Smile
Powrót do góry
człowiek baroku

PostWysłany: 09-03-06, 20:22     Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

Tak jeszcze może dla tych co są na forum a nie ma ich na Katedrze (np. dla przyszłych skandynawistów):

1) Pokaz w rzeczywistości obejmie dwa filmy Wink i tak pewnie większości nie udało by się wytrzymać na więcej niż dwóch. Poza tym nie jest tak różowo, że salę (sale) mamy na jak długo chcemy - mamy 4 godziny (18-22), co i tak jest ze strony właściciela ZAKa ogromnym ukłonem w naszą stronę (trza mu postawić jakieś duuuuże piwo:D)

Filmy to (póki co, a nuż się coś zmieni Twisted Evil) HISTORIE KUCHENNE i ELLING (za błąd co do kraju pochodzenia tego ostatniego przepraszam, mea culpa).

2) Kino ARS gdzie odbędzie się pokaz jest na ul Szyperskiej 2, brama obok galerii ZAK. Z poznańskiego Rynku należy wyjść ulicą Wodną kierując się w stronę ul Małe Garbary. Małymi Garbarami należy iść w lewo przez jakąś chwilę aż po prawej nie zobaczy się takiej nieco skośnie wpadającej w nią ulicy Szyperskiej, która będzie po prawej ręce. Jakby co ktoś będzie na katedrze w godzinach drzwi otwartych i zaprowadzi młodzież kandydującą)

3) Planujemy oczywiście drugą i trzecią i czwartą edycjęSmile i jeszcze więcej. Dlatego też prosilibyśmy o wyrozumiałość wobec tego akurat pokazu. Wszystko jest robione na całkowitego spontana;) natomiast jeżeli dojdą do skutku następne edycje, to już mamy wiele propozycji (pozycji) które będzie można pokazać. No i nie będą to wtedy już filmy aż tak popularne, więc zapewne będzie to atrakcją dla większej ilości osób.

4) Ważna sprawa - po pokazie będzie trzeba posprzątać. Mamy nadzieję że nie będzie czego, no ale mimo wszystko - czy byłby ktoś chętny zostać chwilę i doprowadzić salę do porządku po pokazie? Ja oczywiście też zostanę, ale nie mam pojęcia czego się spodziewać po całym tłumie skandynawistów obecnych i przyszłych, więc lepiej być ubezpieczonym i mieć kogoś z góry ustalonego współodpowiedzialnego za porządek. Może ktoś z wyższych lat?

5) ZAPRASZAMY! wiking (z rogami:))

Powrót do góry

xthousandsunsx

PostWysłany: 10-03-06, 12:17     Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

O której wg przeidywań/planów rozpocznie się projekcja drugiego filmu i jaka będzie kolejność?

Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu